Kas jāzina par prostatas veselību?

Simptomi, kuri liecina, ka jāapmeklē speciālists:
­    * jāsasprindzinās, lai iztukšotu urīnpūsli;
­    * urinēšanas laikā vairākas reizes pārtrūkst strūkla un pēc tam atkal
atjaunojas;

    ­* vāja urīna strūkla;
­    * nepārvarama vajadzība urinēt;
­    * urīnpūšļa nepilnīgas iztukšošanās sajūta;
­    * bieža nepieciešamība urinēt

 Vīriešiem, kuri sasnieguši 40 - 45 gadu vecumu, ieteicams pierakstīties uz pieņemšanu pie urologa. Labdabīgas prostatas hiperplāzijas (prostatas adenomas) risks apdraud lielāko daļu vīriešu. Saslimšanas iemesli līdz galam nav izpētīti.  Riska faktori ir tikai vecums un androgēnu  līmenis asinīs.

Labdabīga prostatas hiperplāzija  nozīmē, ka prostatā veidojas mazs mezgliņš vai mezgliņi, kuri aug, pakāpeniski nospiežot urīnizvadkanālu.

Ja, neskatoties uz simptomu saasināšanos, netiek nemeklēta medicīniskā palīdzība, var veidoties nieru bojājumi, attīstīties nieru nepietiekamība. Urīnpūslis vienmēr ir pārpildīts, urinējot urīns izdalās ar vāju strūklu vai pat pilienu veidā. Vienlaikus parādās urīna nesaturēšanas simptomi t. i. urīns izdalās pilot un tā izdalīšanos nevar kontrolēt.

Pie priekšdziedzera adenomas komplikācijām ir pieskaitāma arī asins izdalīšanās ar urīnu (hematūrija), kā arī urīnpūšļa akmeņu veidošanās, kuru veidošanos veicina urīnpūslī sastāvējies urīns. SVARĪGI ZINĀT-savlaicīgi atklājot adenomu, nav nepieciešama operatīva iejaukšanās -ir dabīgas izcelsmes bioloģiski aktīvas vielas, kas gan veicina priekšdziedzera un urīnpūšļa normālu funkcionēšanu, gan kavē prostatas palielināšanos.

 

 

  Drukāt