Biedība “Sociālās inovācijas centrs” ir uzsācis īstenot projektu “Ieskaties sevī!”, kura ietvaros laika periodā no šā gada jūnija līdz nākošā, 2019. gada martam sadarbojoties ar “Egomānes studiju” un stikla mākslinieci Martu Ģibieti, kā arī Ķekavas novada biedrību “TeElpa” Ķekavas novadā tiks īstenotas 7 radošas rotu darbnīcas, no kurām divas būs radošu rotu – kroņu un mauču darbnīcas un 5 stikla rotu darināšanas darbnīcas.
Projekta mērķis ir veicināt pieaugušo mūzizglītību Ķekavas novadā, organizējot apmācības dažādās Ķekavas novada vietās - Ķekavā, Daugmalē, Baložos, Rāmavā, iespējami tuvu iedzīvotājiem, kā arī veicināt radošumu, un sniegt paliekošu pozitīvu ietekmi uz vietējo sabiedrību, aktivizējot vietējos iedzīvotājus, sniegt iespēju apgūt stikla apstrādes un dažādu rotu gatavošanas prasmes neformālās izglītības ietvaros ar potenciālu, piemēram, projekta laikā iegūtās zināšanas vēlāk izmantot produktu radīšanai, kas piemēroti tirgus vajadzībām un sākt to pārdošanu.
Projekta galvenā mērķgrupa ir sievietes - jaunās māmiņas, kuras nav atgriezušās darbā pēc bērna kopšanas atvaļinājuma, kuras atrodas ilgstošā prombūtnē no darba, kā arī novada sievietes kopumā, jo katras ģimenes labklājība ir atkarīga no sievietes emocionālās labklājības un laimes sajūtas.
Pirmā darbnīca, kas tiks veltīta kroņu darināšanai, notiks īsi pirms vasaras saulstāvjiem, 18.jūnijā Rāmavas muižā un tās laikā ķekavietēm tiks dota iespēja radīt sev skaistas un unikālas galvas rotas. Apzināsimies sevi, tapsim vēl skaistākas, atvērsimies radošumam un būsim gatavas jaunam ritējumam!
Otrā darbnīca, kas vienlaikus būs pirmā no piecām stikla rotu darināšanas darbnīcām, notiks 11.septembrī Baložos, TeElpā.
Projekts tiek īstenots Partnerības "Daugavkrasts" sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas Ķekavas novadam 2015. – 2020. gadam, Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma “Darbību īstenošana saskaņā ar virzītas vitējās attīstības stratēģiju” (LEADER), Lauku atbalsta dienesta līdzfinansējumu (projekta Nr.18-04-AL09-A019.2202-000004).
Papildus informācijai: www.socialinnovation.lv Projektu vada Anita Stirāne, epasts anita.stirane@socialinnovation.lv
Sociālās inovācijas centrs
07.06.2018.